A+ R A-
  08/18  

ШОСТКА ВІДЗНАЧАЄ 40-РІЧЧЯ ХОКЕЮ НА ТРАВІ

Історія хокею на траві в м. Шостка починає свій відлік з 1978 року.

40 років тому на базі спортивного клубу ім. 50-річчя Жовтня (зараз завод «Імпульс») тренер-ентузіаст В’ячеслав Михайлович Щербак створив команду з хокею на траві. До її складу увійшли спортсмени з різних видів спорту. Хокеїсти з шайбою, футболісти, гандболісти, легкоатлети, лижники. Це був третій колектив з хокею на траві, створений в Україні. На рік раніше з’явились команди в Кривому Розі та Чернівцях. 

  На Спартакіаді України шосткінська команда посіла третє місце, хокеїсти принесли багато залікових очок клубу та області. І вже через рік команда змінила місце базування, перейшовши до спортклубу заводу «Свема». Змінився і тренер команди. Ним став Олександр Федоренко, з яким пов’язані всі видатні здобутки нашого хокею на траві. Команда «Свема» в 1980 році виграє відбірковий турнір до виходу в першу лігу Радянського Союзу і протягом 11 років, до розпаду Радянського Союзу, захищає честь міста в першій лізі з хокею на траві Чеміонату СРСР. Найвище досягнення - третє місце в Чемпіонаті СРСР з хокею на траві в першій лізі. Відбулося це в 1985 році. 

  Вагомий внесок у досягнення шосткинського хокею на траві внесли багаторічний капітан команди Петренко Віталій та гравці Павлюченко Володимир, Недбаєвський В’ячеслав, Кравченко Василь, Богомаз Віктор, Ковалько Віктор, Поповченко Віктор, Короза Олександр. Першим гравцем команди, який виконав норматив майстра спорта СРСР і увійшов до складу юнацької збірної команди Радянського Союзу був воротар Армяновський Олексій. Також був кандидатом до молодіжної збірної СРСР і ще один воротар спортивного клубу «Свема» - Отмахов Ігор.

  За команду «Свема» Шостка виступали гравці з багатьох міст та республік Радянського Союзу. Так з Кривого Рогу приїхали Панасенко Сергій, Вінокуров Юрій, Мішуровський Михайло, Дідовський Сергій. З Ульяновська - Клянчін Юрій та Черемухін Сергій, з м. Сизрань - Ахмедзянов Генадій, зі Жданова (зараз Маріуполь) - Армяновський Олексій та Смиков Ігор, із Бердичіва - Грибовський Олег, з Баку - Пашаєв Аділ, з білоруського Бресту - Лукашик Анатолій. Так відбувалося становлення команди.

  У 1981 році створили відділення хокею на траві при Дитячо-юнацький спортивній школі «Свема». І вже вихованці ДЮСШ поповнювали склад команди. При комплектуванні команди майстрів ставку робили на своїх вихованців. 

  Команда ДЮСШ «Свема» неодноразово ставала Чемпіоном України з хокею на траві у різних вікових категоріях. Її гравці входили до складу юнацьких та молодіжних збірних команд України, де захищали честь союзної республіки Україна на всесоюзних Чемпіонатах. У 1988 році збірна України юнаків 1970-71 року народження, до складу якої входила більшість шосткинців, стала Чемпіоном СРСР, а команда юнаків 1974-75 років народження посіла друге місце. Це набільший успіх вихованців шосткинського хокею на траві за часів Радянського Союзу. 

  Із глибокою вдячністю та повагою в Шостці згадують перших тренерів ДЮСШ Дмитренка Станіслава, Дворкіна Олега, Кореньока Володимира, які виводили своїх вихованців на ведучі позиції в складі основної команди. Так першими, хто потрапив до основного складу дорослої команди, були Ковтун Юрій, Жолудь Ігор, Янушкевич Олексанр, Белясник Віталій. 

 Із розпадом СРСР багато гравців-ветеранів покинули команду і в незалежному Чемпіонаті України серед чоловіків з 1991 року почала грати команда, до складу якої увійшли 17-18-річні вихованці ДЮСШ, а підсилювали її граючі тренери. За два роки команда набула сил і посіла 3 місце в Чемпіонаті України серед чоловіків серед 10 команд. За це досягнення 18 гравцям команди було присвоєно звання Майстрів спорту України. 

  Неодноразово команда Шостки зустрічалася з командами з Одеси, Вінниці,Чернівців, у складі яких були кращі гравці України та ще легіонери з Білорусі, Росії, Узбекистану, Вірменії. Відзначалася команда Шостки і в Чемпіонаті України з індорхокею. Вона була першою команду з України, яка взяла участь у Чемпіонаті Європи серед клубних команд. Це відбувалося три роки поспіль – з 1992 по 1995 рік. 

  Але з часом ситуація погіршувалася, не вистачало коштів для участі в дорослому чемпіонаті. Незважаючи на тяжке фінансове становище, відділення хокею на траві при ДЮСШ продовжує працювати і гідно нести прапор шосткинського хокею на траві. Тренерський склад поповнили тренери Яковенко Ігор, Янушкевич Олександр, Альоша Віктор, Алісов Олексій. Дитячі команди неодмінно потрапляють до призової трійки в Чемпіонатах України серед юнаків, стають Чемпіонами України в різних вікових групах. Вихованці шосткінського хокею грають за провідні клуби України.

  У Шостці пишаються тим, що за роки незалежності до складу національної збірної команди України входили Козило Валентин, Махотков В’ячеслав, Потєєв Олексій, Поповченко Артем, Носенко Дмитро, Луппа Дмитро, Самойленко Єгор. Луппа Дмитро та Поповченко Артем і зараз грають за національну збірну команду України. До складу молодіжних та юнацьких збірних команд України потрапляли і захищали честь країни в міжнародних турнірах Долгоруков Дмитро, Берьозка Віталій, Лозинський Андрій, Кадун Сергій, Журавльов Сергій, Єпік Сергій, Захарченко Дмитро, Белясник Олег, Єкименко Євген, Павлюченко Володимир молодший, Тарасенко Олексій, Самоха Дмитро, Редька Роман, Бреславський Тарас. 

   «Із 2015 року відділення хокею на траві переходить до КДЮСШ «Барса». І вже в складі нового колективу наші учні досягають непоганих результатів. Команди 2000-01, та 2005-06 років народження стають Чемпіонами України. Команди 2003, 2004, 2006, 2008 років народження займають другі та треті місця в Чемпіонатах України. До складу молодіжної команди України U-18 та U-21 включено нашого вихованця 2000 року народження Якибюка Данилу, який в цьому році виконав норматив майстра спорту України, став Чемпіоном України серед чоловікив у складі вінницької команди «Олімпія-Колос-Секвойя». Данила також є кандидатом до складу основної національної команди. Вихованці КДЮСШ «Барса» Махотков Єгор, Колієнко Костянтин, Яковенко Ростислав, Головчук Богдан, Богданов Максим, Бодашко Дмитро - кандидати до збірної команди України U-16», - розповідає старший тренер відділення хокею на траві КДЮСШ «Барса» Ігор Яковенко. 

  У 2018 році в Чемпіонаті України вищої ліги серед чоловіків за команду ОКС м. Вінниця виступає Якибюк Данила, за команду ШВСМ м. Вінниця грають Махотков В’ячеслав та Поповченко Артем, за команду «Політехнік» м. Коростень - Мороз Ілля, Мокрогуз Олександр, Самоха Дмитро, Цибулько Владислав, Осьмачко Євген. За команду м. Черкаси грає Василенко Вадим. У складі команди м.Чернівці - Лозинський Андрій. Це шосткінці вихованці, які є активно діючими спортсменами. 

 «Багато вихованців здобули вищу освіту завдяки хокею, - зазначає Ігор Яковенко (утім, як і він сам). - Наразі весь тренерський склад нашого відділення є вихованцями нашої школи. Це Мороз Ілля та Махотков В’ячеслав. Більш ніж два десятки вихованців мають звання Майстер спорту України. Маємо надію, що хокей на траві в м. Шостка, ще довго буде одним з провідних в нашому місті, і ще багато дітей залучаться до цієї цікавої гри».

 Пишаються шосткінці і своїми хокейними династіями. Так династія родини Поповченко нараховує вже третє покоління хокеїстів. Віктор Поповченко багато років був основним воротарем команди «Свема», після закінчення кар’єри гравця багато років обслуговував Чемпіонати України з хокею на траві в якості судді. Його два сини також займалися хокеєм і закінчили ДЮСШ. Син Олександр пішов стопами батька і захищав ворота на останньому кордоні, а старший син Артем став форвардом. Він і досі виступає в вищій лізі Українського чемпіонату. Артем навіть «переграв» свого батька, адже вже багато років є гравцем національної збірної команди України з хокею на траві, багаторазовий Чемпіон України та республіки Біларусь, майстер спорту України та Білорусі, володар Кубку України та республікі Біларусь. Вигравав багато міжнародних турнірів, брав участь у Чемпіонатах Європи. Приємно, що вже син Артема та онук Віктора Богдан опановує хокей і показує доволі непогані результати. Богдан, як і батько - нападаючий. У складі юнацької команди КДЮСШ «Барса» 2007 та 2008 року народження Богдан двічі ставав срібним призером чемпіонату України в цих вікових групах. Він, як і батько, також забиває багато голів. 

 Крім дінастії Поповченко, є ще й Павлюченки Володимири, Кравченко Василь, та його син Максим, Яковенко Ігор та його син Вадим. Наразі займається і син діючого тренера КДЮСШ «Барса» Махоткова В’ячеслава – Махотков Єгор. Єгор також хоче повторити успіхі батька, багаторазового Чемпіона України, гравця та капітана національної команди України. Єгор - кандидат до складу юнацької збірної команди України U-18.

 Упевнені, що хокей в м. Шостка буде і надалі розвиватися, відродиться команда майстрів і буде брати участь у Чемпіонатах України серед чоловіків. Наразі хокеєм у Шостці займається більше п’ятдесяти дітей. 

  Варто зазначити, що хокей на траві в Шостці існує не тільки завдяки самовідданій роботі тренерів, а ще й завдяки всебічний підтримці міських органів самоврядування та особисто мера міста Шостка Ноги Миколи Петровича. В останні роки значно покращалось фінансування від областних державних структур і цьому сприяє голова обласної адміністрації в справах молоді та спорту Лантушенко Дмитро Сергійович. Завдяки підтримці народного депутата Верховної Ради України Ігора Федоровича Молотка, підприємців Комара Андрія Івановича, Грошева Костянтина Анатолійовича, Миколайчика Олеся Дмитровича команди шосткінської школи беруть участь у різних турнірах із хокею в Україні та за її межами.

Велика подяка усім, хто підтримує шосткінський хокей на траві!

Користуючись нагодою, запрошуємо до нашої хокейної родини всіх бажаючих. Ми навчимо ваших дітей грати в цю чудову гру, будем разом розвиватися, виховуватися, проводити дозвілля, проходити школу життя. Ласкаво просимо!

Прес-служба ФХТУ - за інформацією старшого тренера відділення хокею на траві КДЮСШ «Барса» Ігоря Яковенка (Шостка)

Фільтр новин

Результати чемпіонату України серед жінок (5 тур)

2019-06-30
"Колос"
Бориспіль
1 : 3
11:00
"Сумчанка"
м. Суми
ІФК СумДПУ
м. Суми
10 : 3
09:00
Динамо
Суми
2019-06-29
"Колос"
Бориспіль
5 : 0
17:00
"СумДУ"
Суми
"Сумчанка"
м. Суми
3 : 0
15:00
ІФК СумДПУ
м. Суми
2019-06-28
ІФК СумДПУ
м. Суми
6 : 1
17:00
"СумДУ"
Суми
"Сумчанка"
м. Суми
10 : 0
15:00
Динамо
Суми
2019-06-02
Динамо
Суми
4 : 2
11:00
"СумДУ"
Суми
ІФК СумДПУ
м. Суми
1 : 3
09:00
"Колос"
Бориспіль
2019-06-01
ІФК СумДПУ
м. Суми
5 : 1
17:00
"СумДУ"
Суми

Ми на ютубі...

Шукайте нас на FaceBook

 

Партнери