A+ R A-
  12/17  

РОДІОН КОЧУБЕЙ: «ДЯКУЮ ВСІМ ЗА ЦІ 10 ХОКЕЙНИХ РОКІВ МОГО ЖИТТЯ!»

З улюбленою командою на Кубку чемпіонів з індорхокею (Шауляй, 2017)

Після завершення своєї 4-річної каденції на посаді президента ФХТУ Родіон Кочубей дав інтерв’ю сайту Федерації.

- Розкажіть, як ви прийшли у хокей на траві?

- У листопаді 2017 року виповнилося рівно 10 років, як я почав займатись розвитком хокею на траві. Все почалось зі створення першого в Україні муніципального спортивного клубу з хокею на траві «Сумчанка», який було сформовано на базі команди майстрів «Динамо-Сумчанка» та СДЮШОР «Динамо» у Сумах, моєму рідному місті. Тоді я, будучи депутатом Сумської міської ради, став директором клубу.

У 2009 році завдяки підтримці міської влади було побудовано перше в Сумах сучасне хокейне поле. У 2010 році ми вперше приймали в Україні Кубок європейських чемпіонів з індорхокею, який проходив у легкоатлетичному манежі УАБС міста Суми. У цьому ж році жіноча збірна з індорхокею стала чемпіонами Європи, а в наступному, 2011, - бронзовими призерками Світової першості. А у 2013 році мене було обрано Президентом Федерації хокею на траві України.

- Ви були чотири роки на посаді президента. Що з того, що планували чи обіцяли, вдалося зробити, а що - ні?

- Найголовніше, що вдалося зробити, це збудувати правильну систему змагань у вищій лізі, впорядкувати відносини між Федерацією та спортивними клубами. Налагоджено відносини з Європейської федерацією хокею (нашу федерацію, свого часу, навіть було відмічено за прогрес у розвитку індорхокею).

Україна почала брати участь у європейських програмах розвитку: започатковано спільний проект з підготовки гравців та тренерів з федерацією хокею Нідерландів (twinning project); хокейний клуб «Колос» з Борисполя отримав хокейне поле з Німеччини, ще дві пропозиції від нашої країни буде надано цього року. Суддя з України Максим Перепелиця отримав сертифікат коуча суддів від ЄХФ. Повноцінно запрацював сайт Федерації, розширилася географія проведення змагань у країні.

Та не вдалось зробити набагато більше, чим вдалося... Найголовніше, чого мені не вдалося, - це згуртувати хокейну спільноту задля єдиної мети - розвитку хокею в Україні.

Сподіваюсь, це вже зробить мій наступник. Як мінімум, плацдарм для цього я вже створив.

- Ви встигли працювали майже рік у Міністерстві молоді та спорту? Це допомогло хокею на траві?

- Я ідеаліст, і тому з готовністю згодився створювати у Міністерстві спорту відділ з реформування та розробляти перші кроки спортивної реформи. Але робота чиновником не для мене. Я надав всі напрацювання своїй наступниці і повернувся до звичайного життя. А нова керівниця відділу успішно працює на своїй посаді, навіть набагато краще за мене.

Поєднуючи пост президента спортивної федерації і посаду в Міністерстві, я не ставив перед собою добиватися якихось преференцій для хокею на траві. Моєю ціллю було побудувати відкриті та рівні для всіх видів спорту принципи взаємодії з Міністерством.

- Ви довгий час були директором МСК «Сумчанка», стояли біля його витоків як муніципального. Із вашим уходом щось змінилося?

- Я дуже задоволений тим, як продовжується розвиток клубу, і впевнений, що теперішня його керівниця виведе клуб на новий рівень. І з точку зору спортивної інфраструктури, і з точки зору самої концепції розвитку.

- В індорхокеї, принаймні жіночому, були здобутки на європейській та світовій арені. Ви казали про першість у Європи в 2010 році. Чому команда здала позиції?

- Це лише невеличка пауза перед новими майбутніми звершеннями. Зростає нове покоління, яке я впевнений, ще покаже себе.

- Чи вплинула політична ситуація в країні на хокей?

- Я не змішував спорт із політикою, навіть незважаючи на те, що у спорт я потрапив саме через політику. Політична нестабільність та наступні фінансові складнощі, безумовно впливають на підтримку спорту. Але не політичні персони.

- Чого не вистачає хокею на траві, щоби стати популярним та медалеємним видом спорту?

- Хокей - це популярний у Європі клубний вид спорту, який передбачає об'єднання родин, громад у підтримці своєї улюбленою команди, команд, які складаються з дітей, родичів, знайомих, друзів. Потенціал хокею в Україні дуже недооцінений. Я би робив ставку саме на соціальному аспекті розвитку хокейних (та й інших спортивних) клубів по країні. А медалі ще будуть, це напевно!

- Чи залишитися ви якось у хокеї?

- Я певний час буду допомагати новому президенту налагодити взаємодію з європейською федерацією. Ніяких постів я займати не буду.

- Що би ви хотіли побажати своєму наступнику?

- Об’єднати хокейну громаду України. Цього достатньо, щоб вийти на якісно новий рівень розвитку виду спорту!

Фільтр новин

Результати чемпіонату України серед жінок (3 тур)

2019-04-27
"Колос"
Бориспіль
3 : 2
12:00
ІФК СумДПУ
м. Суми
Динамо
Суми
3 : 2
10:00
"СумДУ"
Суми
2019-04-26
"Колос"
Бориспіль
1 : 6
15:00
"Сумчанка"
м. Суми
Динамо
Суми
2 : 12
13:00
ІФК СумДПУ
м. Суми
2019-04-25
"Колос"
Бориспіль
8 : 0
15:00
"СумДУ"
Суми
ІФК СумДПУ
м. Суми
3 : 8
13:00
"Сумчанка"
м. Суми
2018-10-07
"Колос"
Бориспіль
2 : 0
13:00
Динамо
Суми
"Сумчанка"
м. Суми
8 : 0
11:00
"СумДУ"
Суми
2018-10-06
"Сумчанка"
м. Суми
8 : 1
13:00
Динамо
Суми

Ми на ютубі...

Шукайте нас на FaceBook

 

Партнери