A+ R A-
  10/13  

Про нас

Хокей на траві (field hockey) – літній олімпійській вид спорту, один з найбільш популярних в світі видів хокею. Інші популярні види хокею, в тому числі хокей з шайбою (ice hockey), є похідними саме від хокею на траві, історія якого почалась ще 4000 років тому у Єгипті. Взагалі в Світі хокей на траві називають хокей, а Європа використовує також назву eurohockey. 

Хокей на траві та його різновид індорхокей дуже динамічно розвиваються в різних країнах світу. У Нідерландах, наприклад, цей вид спорту є другим за популярністю після футболу, в країні побудовано більше 400 хокейних полів. У Німеччині національний чемпіонат з хокею на траві серед чоловіків та жінок проводиться у трьох лігах (1 та 2 бундесліги, регіональна ліга), участь у яких приймає більше 60 клубів. 

Новий поштовх в розвитку хокей на траві набув після переходу на гру на штучних покриттях, після чого спорт став ще більш видовищним та динамічним. До речі, існують різновиди хокейних покриттів, які дозволяють їх використовувати для інших ігрових видів спорту, у тому числі футболу. Індорхокей, який грається в закритих залах 20х40 м (стандартний зал для гри у гандбол та футзал) в зимовий сезон, дозволяє гравцям мати безперервну ігрову практику, а вболівальникам – цілий рік спостерігати за грою улюблених клубів. 

В Україні хокей на траві існує більше 40 років. У 80-ті роки в Спартакіаді України брали участь більше 20 команд з різних регіонів країни. На даний час є два провідних центру розвитку хокею на траві в Україні – у Вінниці (чоловіча школа) та Сумах (жіноча школа), які відповідно є базами для формування національних чоловічих та жіночих збірних з хокею на траві та індорхокею. Ігри чемпіонату України серед чоловіків та жінок проходять відповідно у Вінниці та Сумах, де збудовані поля для гри у хокей на траві. В Україні продовжують розвиватися потужні ще з радянських часів хокейні школи у Борисполі (бориспільський «Колос» – 11-кратний чемпіон СРСР), Чернівцях, Луцьку, Черкасах, Кіровограді, Полтаві, Бердичеві, Шостці, АР Крим.

Україна, враховуючи високий міжнародний рівень виступів клубів і національних збірних, вже має досвід проведення офіційних змагань Європейської хокейної федерації. У 2010 році м. Суми приймало ХХІ Кубок Європейських чемпіонів з індорхокею серед жінок, у серпні 2011 року у Вінниці відбувся Чемпіонат Європи (Трофі) з хокею на траві серед чоловіків.

Контакти ФХТУ
01601, Київ, вул. Еспланадна, 42, оф.707
Тел./факс (044) 289-01-09

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Соцмережі:

Результати чемпіонату України серед жінок (1 тур)

2019-09-15
"Сумчанка"
м. Суми
3 : 2
12:00
ІФК СумДПУ
м. Суми
"СумДУ"
Суми
2 : 0
10:00
Динамо
Суми
2019-09-14
ІФК СумДПУ
м. Суми
10 : 0
14:00
"СумДУ"
Суми
"Сумчанка"
м. Суми
6 : 1
12:00
ХК "Колос"
Кропивницький
2019-09-13
ХК "Колос"
Кропивницький
3 : 1
16:00
"СумДУ"
Суми
ІФК СумДПУ
м. Суми
16 : 1
14:00
Динамо
Суми

Ми на ютубі...

Шукайте нас на FaceBook

 

Партнери